شورای اسلامی استان گیلان

استاندار گیلان در ستاد مدیریت کرونا، کنترل این بیماری در استان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این نتیجه رعایت درست دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون همگانی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان؛ استاندار امروز در نشست استانی مدیریت بیماری کرونا در رشت، شرایط گیلان را به لحاظ مدیریت این بیماری و واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال قابل قبول دانست و با اشاره به همه گیری سویه‌ی اومیکرون در مناطق مختلف جهان گفت: در حال حاضر شرایط کشور به ویژه گیلان به لحاظ شیوع بیماری کرونا مطلوب است که این امر نتیجه‌ی استقبال عموم از واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ست.

دکتر اسدالله عباسی جدیت در روند رعایت دستورالعمل‌ها و تزریق دز سوم یا یادآور را برای حفظ شرایط موجود و پیشگیری از بروز پیک ششم ضروری دانست و تاکید کرد: طبق دستورالعمل‌های ستاد‌های ملی و استانی مقابله با کرونا، تمامی افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند و شهروندانی که در همایش‌ها یا تجمعات اماکن سرپوشیده شرکت می‌کنند باید حداقل دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

وی با اشاره به مشاهده علایمی از شیوع سویه‌ی اومیکرون در منطقه‌ی خاور میانه به ویژه کشور‌های همسایه تاکید کرد: مراقبت‌ها و دقت‌های لازم برای پایش مسافران هوایی در فرودگاه مرکز استان ضروری ست و در حوزه‌ی حمل و نقل بین شهری و بین استانی نیز باید ظرفیت‌های ناوگان طبق مصوبات ستاد استانی کرونای گیلان مشخص شود.

استاندار همچنین به مصوبه‌ی امروز ستاد ملی کرونا مبنی بر آغاز واکسیناسیون کودکان ۸ تا ۱۲ سال در کشور اشاره کرد و افزود: تزریق واکسن به کودکان با رضایت والدین انجام می‌شود، اما برای افراد بالای ۱۲ سال الزامی ست.

حسین مصطفی پور، معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در حاشیه‌ی این نشست از آغاز آموزش حضوری کلاس‌های مدارس و دانشگاه‌ها از فردا خبر داد و گفت: این امر طبق مصوبات ستاد استانی کرونا و متناسب با شرایط ذکر شده در دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا می‌شود و علاوه بر این مرحله‌ی ششم طرح غربالگری شهید سلیمانی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در گزارشی تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی گیلان را ۱۵۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۱ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.

دکتر ارسلان سالاری همچنین با بیان اینکه طبق آخرین بررسی‌ها ۷۰تا۸۰ درصد افراد مبتلا به سویه‌ی اومیکرون بدون علامت هستند، اضافه کرد: هرگونه غفلت در زمینه‌ی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند زمینه‌ی پیک ششم را فراهم کند.

سرهنگ حسن حبیبی، جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج و متخصصان نیز در سخنانی از هماهنگی‌های به عمل آمده با بیمه‌ی سلامت استان برای تحت پوشش قرار دادن افراد ساکن در حاشیه‌ی شهر‌های استان خبر داد و اضافه کرد: نیرو‌های بسیجی همچنان آماده اند تا در روند اجرای طرح واکسیناسیون به دانشگاه علوم پزشکی یاری رسانند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گیلان رشت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان