شورای اسلامی استان گیلان

گروه استان ها ــ استاندار گیلان گفت: افتتاح راه آهن رشت به آستارا و سپس متصل به اوراسیا بسیار تاثیرگذار خواهد بود و قرار است اعتبار خوبی برای این پروژه پیش بینی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با مشکلات واکسن مواجه بودیم و روزانه نزدیک به هزار نفر جان خود را از دست می دادند و بیمارستان ها مملوء از بیمار بودند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه نقش رسانه ها در عرصه مقابله با کرونا و اطلاع رسانی بر کسی پوشیده نیست تصریح کرد: با تلاش دولت، همکاری مردم و رسانه ها، استان گیلان امروز از لحاظ کرونا در وضعیت بهتری قرار دارد و در بخش ذخایر کالاهای اساسی که جزو مهم ترین بخش ها بوده نیز در وضعیت بهتری هستیم.

عباسی از سیر نزولی تورم در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: بسیاری از پروژه ها در گیلان به دلیل مطالبات در حالت رها شده بود لذا در تلاشیم که روند تکمیل این پروژه ها شتاب بگیرد؛ راه آهن گیلان نیز با وجود اینکه افتتاح شده اما هنوز ایستگاه هایی در رودبار، امامزاده هاشم(ع) و یا حتی بارانداز آن ساخته نشده است.

امام جمعه رشت: بی توجهی به کارگران و تعطیلی شرکت ها از مشکلات اساسی استان گیلان است50 مجوز «بی نام» آماده واگذاری به سرمایه گذاران در استان گیلان استاستاندار گیلان: تخصیص اعتبارات بانک ها جهت ایجاد اشتغال پیگیری می شود

نماینده عالی دولت در استان گیلان وضعیت پسماند گیلان را یک ابرچالش دانست و تصریح کرد: حل معضلات پسماند استان را جزو اولویت ها می دانیم و در این مسیر کارهایی در حال انجام است و مورد تاکید رییس جمهور نیز بوده است.

وی با اشاره به بروکراسی زائد که سرمایه گذاران را از سرمایه گذاری در استان منصرف می کرد گفت: 52 مجوز بی نام امروز در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعتی صادر شد و به هر دستگاهی که کم کاری می کرد و سرمایه گذار را در چرخه بروکراسی قرار می داد تذکر دادیم و اعلام کردیم که با هیچ مدیری تعارف نداریم.

استاندار گیلان ابراز داشت: جهش مسکن جزو تعهد ما است و معتقدم باید بسترها را فراهم کنیم تا جوانان، مسکن و شغل داشته باشند البته اقتصاد کشاورزی، گردشگری دریایی و ثبت جهانی ماسوله را نیز مورد توجه قرار دادیم و باید کاری کنیم که اقتصاد دریا به معنای واقعی توسعه و تحقق یابد.

عباسی به ضرورت فعال سازی کریدور شمال به جنوب اشاره و بیان کرد: افتتاح راه آهن رشت به آستارا و سپس متصل به اوراسیا که رییس جمهور نیز در روسیه توافقاتی در این باره داشتند بسیار تاثیرگذار خواهد بود و اعتبار خوبی نیز برای این پروژه پیش بینی می شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به مشکلات باغات چای استان خاطرنشان کرد: باغات چای استان گیلان از 32 هزار هکتار به 20 هزار هکتار رسیده و بعضی باغات نیز بلااستفاده شده است که نباید این گونه باشد . 

استاندار گیلان با بیان اینکه سهم این استان در طرح جهش مسکن، ساخت بیش از 90 هزار مسکن در طول چهار سال است افزود: زمین ها برای ساخت مسکن در حال آماده سازی است و هم اکنون ساخت 11 هزار و 800 واحد در استان آغاز شده و در حال ساخت است و در سال نخست بایستی 22 هزار مسکن ساخته شود.

عباسی با بیان اینکه تمام مشکلات استان گیلان در بخش های مختلف اقتصادی، آب، صنعت و کشاورزی، میزان اعتبارات، تسهیلات و سایر موارد جمع بندی شده است خاطرنشان کرد: سعی می کنیم آنچه که شایسته گیلان است را مورد مطالبه قرار دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به مطالبات خبرنگاران استان و ضرورت رفع مشکلات آنان تصریح کرد: پرداخت بیمه تکمیلی خبرنگاران با هماهنگی خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به زحمات اصحاب رسانه در بحران کرونا اظهار داشت: فعالان رسانه در دوران کرونا با وجود شرایط این بیماری تلاش کردند تا به بهترین نحو اطلاع رسانی کرده و اخبار کرونایی را به جامعه انعکاس دهند.

رضا ثقتی تلاش های اصحاب رسانه در حوزه های مختلف از جمله تلاش برای احیای کارخانجات استان را موثر دانست و تصریح کرد: اصحاب رسانه با روشنگری های خود همواره یاریگر دولت انقلابی بوده و هستند.

وی با اشاره به رتبه سوم استان گیلان از لحاظ تعداد پایگاه های خبری در استان ابراز داشت: صندوق حمایت از هنرمندان طرحی را تصویب کرده که مقدمات بهره مندی اصحاب رسانه در طرح مسکن کلید خورده البته منابعی نیز برای اصحاب فرهنگ و هنر از سوی استانداری مشخص شده که می توانند استفاده کنند.

انتهای پیام/612/سنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گیلان رشت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان