شورای اسلامی استان گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۷۳ پروژه عام المنفعه سلامت طی دو سال اخیر در گیلان افتتاح و به بهره برداری رسیده اند، گفت: حدود ۵۰ پروژه عام المنفعه سلامت جدید نیز در استان با پیگیری های ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در نشست هیئت رئیسه دانشگاه با مدیران شبکه های بهداشت و درمان و روسای بیمارستان های استان با اشاره به در پیش بودن سفر آیت الله رئیسی- رئیس جمهور به استان گیلان، اظهار کرد: مطالبات اولویت دار گیلان از جمله بخش بهداشت و درمان با دفاعیات دانشگاه علوم پزشکی و استانداری در نهاد ریاست جمهوری جهت پیشنهاد و پیگیری اعتبارات لازم، مطرح و پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه ۷۳ پروژه عام المنفعه سلامت طی دو سال اخیر در گیلان افتتاح و به بهره برداری رسیده اند، افزود: حدود ۵۰ پروژه عام المنفعه سلامت جدید نیز در استان با پیگیری های همه جانبه در آستانه افتتاح و بهره برداری قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه با اشاره به موقعیت منحصربه فرد گیلان در گردشگری سلامت بیان کرد: متأسفانه از ظرفیت گردشگری سلامت گیلان به ویژه در شهرستان آستارا بهره کافی برده نشده و لازم است در این زمینه، از طرح های توسعه ای در راستای تحقق طرح های توریسم سلامت بهره برده شود.

سالاری بر حفظ اعتماد خیران و تلاش برای استمرار اقدامات نیکوکارانه آن ها تأکید کرد و گفت: در شرایط سخت تحریمی، جذب منابع خیران به ویژه در شهرستان ها و هزینه کرد آنها در همان مناطق، از ضروریات است و باید تلاش شود در این راستا به اعتماد خیران خدشه ای وارد نشود.

 وی موفقیت گیلان در پوشش حداکثری واکسیناسیون عمومی علیه کرونا را از مصادیق همکاری و همدلی بی منت دانست و افزود: خوشبختانه استان گیلان در نوبت سوم واکسیناسیون کرونا نیز در کشور پیشگام است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان ها باید با جدیت دنبال شوند، تصریح کرد: در برخی از شهرستان ها زمین موردنظر برای آغاز به کار اجرایی طرح های عام المنفعه سلامت وجود ندارد که لازم است در این زمینه جهت جذب  مشارکت خیران و نیکوکاران تلاش شود.

سالاری بر اتمام طرح های نیمه تمام در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد و گفت: باید برای تسریع در  تکمیل  پروژه ها و همچنین کیفیت اجرای آن ها، متولیان امر، از صف تا ستاد، نظارت کامل داشته باشند.

 وی با تأکید بر اینکه در توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی حوزه بهداشت باید به مناطق کم برخوردار بیشتر توجه شود، بیان کرد: همه پروژه های بهداشت و درمان استان گیلان باید پیوست های عدالت محور و فرهنگی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت کاربردی بودن تحقیقات و پژوهش تأکید کرد و افزود: طرح های پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید کاربردی و اثربخش باشند، زیرا که با کاربردی کردن علوم و تحقیقات و همچنین با بهره مندی از صنعت، می توان بسیاری از  طرح ها را  تحقق بخشید.

 سالاری با اذعان به اینکه شیوع ویروس کرونا بر مقوله آموزش، آسیب جدی وارده کرده، گفت: کیفی سازی آموزش و توسعه خدمات معیشتی و رفاهی دانشجویان و دستیاران در اولویت توجه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان باشد.

 گفتنی است؛ در این نشست، جمعی از  معاونین و مدیران ستاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، روسای بیمارستانهای رشت و شهرستانها و مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان در ارتباط تصویری به بیان برنامه ها، چالش ها و راهکارها پرداختند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان