شورای اسلامی استان گیلان

مانور گشت و بازرسی کارخانجات و کارگاه های صنعتی، تولیدی و ساختمانی به منظور جلوگیری از اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه همزمان با سراسر کشور در گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون کار، بکارگیری اتباع خارجی در فرصت‌های شغلی به جز مشاغل سخت و زیان آور و مشاغلی که امکان استفاده از نیروهای داخلی مشابه در آن وجود نداشته باشد ممنوع است.

سیاوش آقاجانی با اشاره به تبعات کیفری و حقوقی استفاده از اتباع خارجی در مشاغل مختلف گفت: استفاده از نیروی کار خارجی بدون مجوز مجازات کیفری سه تا شش ماه زندان و جرایم سنگین برای هر روز اشتغال غیرمجاز به ازای هر نفر، ۵ برابر حداقل دستمزد را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ممنوعیت استفاده از نیروی کار تبعه افغانستان در گیلان، کارفرمایان می توانند فقط در شرایط خاص و با گرفتن پروانه کار از نیروی کار اتباع بیگانه به ویژه تبعه افغانستان استفاده کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اشتغال اتباع بیگانه را دارای حساسیت های خاص و شرایط ویژه دانست و گفت: با توجه به محدودیت فرصتهای شغلی در کشور و احتمال به وجود آمدن مسائل و مشکلات امنیتی، جز در موارد خاص و ضروری، باید از بیکاران داخلی بهره برد.

سیاوش آقاجانی، با اشاره به اجرای گشت ها و بازرسی‌های موردی از سوی بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در سراسر استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۲۲ مورد گشت و بازرسی مشترک با نیروی انتظامی و استانداری نیز در گیلان اجرا شده است.

وی افزود: در گشت و بازرسی مشترک امروز هم در یک کارگاه ساختمانی در رشت ۸ نیروی کار غیرمجاز تبعه افغانستان شناسایی و دستگیر شدند.

 

var player = videojs('player_597215_7548257',{ techOrder: [ "html5" , "flash"],poster:'/files/fa/news/1400/11/3/7550525_286.jpg',width:400,height:300}); videojs.addLanguage('en', {"No compatible source was found for this media.": "مشاهده ی ویدیو نیاز به پشتیبانی مرورگر از codec h264 یا نصب فلش پلیر دارد."}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/7548257',{},function (data) {}); })); کد ویدیو دانلود فیلم اصلی  


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گیلان رشت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان