شورای اسلامی استان گیلان

گروه استان ها ــ رئیس جمهور گفت: مردم استان گیلان مواهب خدادادی دارند که همه باید قدردان این مواهب باشیم در این راستا با هرگونه جنگل خواری و ساحل خواری باید مبارزه کرد تا کسی جرأت تجاوز به این ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت الله سیدابراهیم رئیسی امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان اظهار داشت: حضور در استان گیلان را یک توفیق می دانم و در این سفر با اقشار مردم، مسئولان و مدیران ادارات دیدار داشتم اما به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار عمومی نبود که از این جهت از مردم عزیز گیلان عذرخواهی می کنم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: مردم استان گیلان مواهب خدادادی دارند که همه باید قدردان این مواهب باشیم در این راستا با هرگونه جنگل خواری و ساحل خواری باید مبارزه کرد تا کسی جرأت تجاوز به این گنجینه ها و دست درازی به زمین های مردم را نداشته باشد.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دو رودخانه رشت که آلوده هستند تصریح کرد: یکی از کارهای اساسی ایجاد کارگروهی برای احیای این رودخانه ها و تالاب انزلی است و برای این کار لازم است شهرداری های این مناطق با استانداری همکاری داشته باشند تا دیگر شاهد این وضعیت رودخانه ها نباشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان: "دولت مردمی" مقوله فرهنگ را مورد توجه ویژه قرار دهد طرح جامع مدیریت پسماند استان گیلان به دستور رییس جمهور تصویب شد وزیر جهاد کشاورزی در رشت: 700 میلیارد تومان برای زهکشی اراضی استان گیلان اختصاص می یابد

وی با بیان اینکه معضل پسماند فقط به استان گیلان اختصاص ندارد بلکه سایر استان های شمالی از جمله مازندران نیز از این مشکل در رنج هستند ابراز داشت: مدیریت پسماند جزو مسائل ضروری است که باید در کشور انجام شود و جزو اولویت هایی است که بایستی با آن بودجه اختصاص دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توجه به حوزه کشاورزی و حمل و نقل در گیلان و فعال سازی کریدور شمال جنوب و ارتباط با همسایگان گفت: فعال سازی اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی در گیلان موجب رشد تولید و اشتغال خواهد شد که تحقق آن به همت همگان بستگی دارد و دولت نیز حتماً حمایت و پیگیری می کند.

انتهای پیام/612/سنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گیلان رشت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان