شورای اسلامی استان گیلان

رئیس جمهور گیلان را مرکز ارتباط فعال شدن با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا دانست و گفت: گیلان مرکز ارتباط فعال شدن با کشورهای اتحادیه اوراسیا، شانگهای است لذا باید زیرساخت های لازم در این خصوص حتماً فراهم ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در برنامه پایانی سفر خود به گیلان و در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه حضور در گیلان برای بنده توفیق بوده است، اظهار کرد: در سفر به گیلان  دیداری با نماینده اقشار مختلف مردم داشته نکات خوبی مطرح شد که این نکات بسیار خوب و مفید بوده است.

وی با عذرخواهی از مردم در خصوص عدم ملاقات عمومی با مردم گفت: اگرچه وضعیت ابتلا، فوتی و مرگ و نیز در کشور کاهش پیدا کرده است ولی به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار نزدیک با مردم نبوده است و از آنان عذرخواهی می کنم.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از جایگاه نخست گیلان در تزریق واکسن کرونا بیان کرد: شرایط تزریق واکسن کرونا در گیلان بسیار خوب بوده و از تمامی نهادها ازجمله دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سپاه و بسیج نهایت قدردانی دارم.

رئیسی با تأکید بر لزوم توجه رعایت قانون توسط دستگاه های اجرایی افزود: دستگاه های اداری باید خود را بیشتر به رعایت قانون موظف کنند  چون اگر دستگاه اجرایی خود ناقض قانون باشد نمی تواند انتظار رعایت قانون از مردم داشته باشد

وی با اشاره به دستور خود به دستگاه های اجرایی دز خصوص رعایت حریم سواحل در گیلان تصریح کرد: ساحل یک حریم ۶۰ متری دارد و باید حتماً دستگاه های اجرایی ضوابط را رعایت کنند به این منظور باید در صورت عدم رعایت از حریم عقب نشینی کرده و حریم را آزادسازی کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه گیلان دارای ویژگی هایی ازجمله جنگل، دریا، ساحل، کوه، مفاخر و سرداران است، گفت: حفظ جنگل یک ضرورت بوده و با هرگونه جنگل و زمین خواری باید مبارزه کرد زیرا آنان گنجینه های گیلان و کشور هستند

رئیسی با انتقاد از وضعیت رودخانه زرجوب و گوهر رود در گیلان تصریح کرد: متأسفانه در برخی نقاط رشت از این ظرفیت استفاده نمی شود که نمونه بارز آن رودخانه زرجوب و گوهررود است که از آن ها درستی استفاده نشده و محل تخلیه فاضلاب شده است لذا باید در سریع ترین زمان ممکن کارگروهی توسط شهرداری های منطقه و استانداری تشکیل و فعال شود.

وی با اشاره به گزارش های ارسال شده به نهاد ریاست جمهوری در خصوص معضل پسماند در گیلان افزود: معضل پسماند فقط مختص گیلان نبوده و این معضل در بسیاری از استان های کشور وجود دارد و این امر مشکلاتی جسمانی را برای مردم ایجاد کرده و در تلاشیم تا هر چه سریع تر این مشکل برطرف شود.

به گفته رئیس جمهور فعال کردن حوزه بهداشت و درمان، کشاورزی، حمل ونقل، ریلی، کریدور شمال به جنوب  و صنعت باید موردتوجه قرار گیرد.

رئیسی گیلان را مرکز ارتباط فعال شدن با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا دانست و گفت: گیلان مرکز ارتباط فعال شدن با کشورهای اتحادیه اوراسیا، شانگهای است لذا باید زیرساخت های لازم در این خصوص حتماً فراهم و پروژه های نیمه تمام فعال شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان