شورای اسلامی استان گیلان

رشت - ایرنا - رییس جمهور اظهار داشت: رییس جمهور نسبت به همه مردم وظیفه دارد، ضمن اینکه نسبت به ایرانیان خارج از کشور که هموطنان ما هستند هم احساس مسئولیت می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی شامگاه جمعه در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان گیلان در رشت افزود: نسبت به همه مردم احساس مسئولیت می کنم چه افرادی که به من رای داده اند و چه کسانی که به من رای نداده اند.

وی اظهار داشت: نسبت به همه مردم احساس مسئولیت می کنم چه افرادی که به من رای داده اند و چه کسانی که به من رای نداده اند، رییس جمهور نسبت به همه مردم وظیفه دارد، ضمن اینکه به ایرانیان خارج از کشور که هموطنان ما هستند نسبت به آنان هم احساس مسئولیت می شود.

نباید اجازه کوچکترین تعرض به جنگل شود 

رییس جمهور اراضی منابع طبیعی را متعلق به همه مردم دانست و گفت: نباید اجازه کوچکترین تعرض به جنگل شود با هرگونه جنگل خواری و ساحل خواری باید مبارزه کرد.

آیت الله رییسی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید بیش از دیگران خود را موظف به رعایت مقررات و حقوق مردم بدانند، اظهار داشت: در ارتباط با حریم سواحل دریا تاکیدم این است که ساحل یک حریمی دارد، طبیعتا باید احداث بنا درست رعایت شود.

وی با تاکید بر آزاد سازی سواحل دریا خاطر نشان کرد: اینکه دستگاه های اجرایی در بخش سواحل دریا مانع استفاده مردم شوند را نمی پذیرم، دستگاه های اداری و دولتی و همه باید خودشان را به رعایت قانون موظف بدانند.

وی با بیان اینکه ساحل برای استفاده همه مردم است، اظهار داشت: اگر در جایی نقض قانون شده و ساحل را اشغال کردند آزاد سازی شود تا مردم استفاده کنند.

دغدغه محیط زیستی گیلان برطرف شود

رییس جمهور در ادامه با اشاره به مواهب خدادادی در استان گیلان اظهار داشت: خداوند مواهب ارزشمندی به مردم این استان داده که باید قدردان آن باشند، نعمت جنگل، دریا، خاک حاصلخیز، هوای بسیار خوب، مردم بسیار خوب، پرتلاش از جمله این مواهب است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه متاسفانه در برخی نقاط از این مواهب درست استفاده نمی شود، اضافه کرد: ۲ رودخانه زرجوب و گوهر رود که می تواند برای همه باشد بخواهد اینگونه به دلیل ورود فاضلاب غیراستفاده باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید کارگروهی سریع با حضور دست اندرکاران فعال شود، گفت: این کارگروه باید برای رفع مشکلات ۲ رودخانه زرجوب و گوهررود و تالاب انزلی فعال شود، در این ارتباط یقین دارم اگر دولت پیشقدم شود و شهرداری پای کار بیاید مردم قطعا مشارکت می کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه شهرداران این مناطق باید فعال شوند، اظهار داشت: استانداری و دستگاه های مختلف و محیط زیست و کارگروه فعال شود تا شاهد ادامه این وضعیت نباشیم.

وی در ادامه به موضوع پسماند اشاره و خاطر نشان کرد: پسماند مردم خطه گیلان را بسیار اذیت می کند، شرایط اصلا مناسب نیست البته این مشکل تنها برای این استان نیست بلکه برخی از مناطق مازندران نیز این مشکل را دارند.

رییس جمهوری با بیان اینکه مدیریت پسماند مسئله جدی است که باید در کشور تشکیل شود، اضافه کرد: وزارت کشور و شهرداری ها کارهایی انجام داده اند و منکر فعالیت های صورت گرفته در این زمینه نیستیم اما شرایط مناسب نیست.

وی با اشاره به جایگاه استان گیلان در کشور گفت: گیلان مرکز ارتباطی مناسب برای فعال شدن با زیرساخت های اقتصادی منطقه و ارتباطات اوراسیا است این مرکزیت را می توان در گیلان تعریف کرد، از بخش هایی که هم تولید و هم اشتغال ایجاد می کند و رفع نگرانی خیلی از خانواده ها می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان