شورای اسلامی استان گیلان

رشت- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با تاکید بر معرفی هویت تاریخی استان، گفت: حمایت از هنرمندان صنایع دستی وظیفه مسئولان و متولیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، کیمیا تنهایی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح موزه تخصصی رشتی دوزی با بیان اینکه بسیاری از اماکن تاریخی و موزه های گیلان برای مردم ناشناخته است، اظهار کرد: باید برای معرفی بناهای تاریخی و ظرفیت های غنی این بخش به مردم فرهنگ سازی شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با اشاره به اینکه هویت تاریخی استان از طریق محصولات هنرمندان نمایش داده می شود، افزود: باید غنای فرهنگی و تاریخی استان گیلان را به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه قدمت رشتی دوزی به ۵۵۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد، ادامه داد: امیدواریم رسانه ها آنطور که شایسته است برای معرفی این میراث تاریخی کوشا باشند.

تنهایی با بیان اینکه اگر جوانان در داخل کشور به درستی حمایت شوند مهاجرت نمی کنند، بیان کرد: اگر جوانان نخبه و تحصیل کرده حمایت شده و به هویت تاریخی خود واقف باشند مهاجرت نمی کنند.

وی با بیان اینکه دولت فعلی در عمل نشان داده است که قصد کار کردن و حمایت از مردم را دارد، عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم که تا حد امکان از هنرمندان صنایع دستی حمایت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با اشاره به اینکه جامعه به سمت الکترونیکی شدن پیش می رود، گفت: در سال های آتی همه کارها از بستر فضای مجازی دنبال می شود اما گردشگری تنها بخشی است که هرگز از رونق نمی افتد و باید از آن حمایت جدی تر شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان