شورای اسلامی استان گیلان

در آستانه ی ولادت با سعادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام، امروز در مراسمی ۱۱ نفر از طلاب حوزه ی علمیه ی گیلان طی یک مراسم عمامه گذاری، ملبس به لباس روحانیت شدند.

عمامه گذاری طلاب حوزه ی علمیه در گیلان

۱۴۰۰/۱۱/۲۵ ۲۰:۲۰ چاپ

شورای اسلامی استان گیلان |

نماینده ی، ولی فقیه در گیلان در این مراسم تبلیغ دین خدا را بزرگترین رسالت طلاب و روحانیان در عصر کنونی عنوان کرد و گفت: نیل به اهداف پیش بینی شده در این رسالت مهم، مستلزم خودسازی و تزکیه‌ی نفس است.


آیت الله فلاحتی همچنین به تشریح رسالت مهم عالمان دین از صدر اسلام تاکنون پرداخت و اضافه کرد: حرکت در مسیر ارزش‌ها و رسیدن به تعالی و معنویت از اهداف عالمان دین در اعصار گوناگون بوده و ثمره‌ی این تلاش مجاهدانه در تاریخ معاصر به شکل گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل انجامیده است.
وی همچنین پایبندی به ارزش‌های والای انقلاب را مصداق بارز دفاع از جایگاه دین و معنویت دانست و افزود: سیره‌ی ربانی امام خمینی رحمت الله علیه در بستر خود سازی و تاسی از آموزه‌های اسلام اصیل به نتیجه رسید و این الگو باید همواره در مواجه با ظلم و جور زیاده خواهان مد نظر قرار گیرد.


حجت الاسلام والمسلمین قاسم علیپور، مدیر حوزه‌ی علمیه‌ی گیلان نیز در این مراسم گزارشی از روند تربیت طلاب و برگزاری مسابقات قرآنی ارایه داد و تاکید کرد: انس با قرآن و تلاش مجدانه برای درک مفاهیم متعالی کلام وحی، سرمایه ایی ست که می‌تواند طلاب جوان را در امر رسالت خطیرشان یاری رساند.
در ادامه‌ی این مراسم از ۲۰ نفر از برگزیدگان، داوران و برگزار کنندگان مسابقات قرآن و اذان طلاب حوزه‌ی علمیه‌ی گیلان موسوم به عصر شکوفایی قدردانی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان